Terug naar: Les 1
Les 1
-
Wederom een hartelijk welkom bij les 1 van jouw vakopleiding tot Kindervoedingscoach! We hebben het eerste gedeelte van de les inmiddels allemaal samen bijgewoond (niet helemaal klassikaal zoals op dit plaatje, maar het voelde wel zo). Hoe is de eerste kennismaking je bevallen? Heb je genoten van elkaar en alle informatie? Zoals je vernomen hebt hebben we het overige deel van de les voor je opgenomen, zodat je deze wanneer het jou uitkomt op je gemak kunt uitkijken. Je vindt deze videopname en dia's die bij deze eerste les horen hieronder terug.
In de komende lessen gaan we een selectie van onderwerpen uit de syllabus aan bod laten komen (niet altijd op volgorde) en nemen we wederom alle lessen voor je op zodat je ze in dit dashboard kunt volgen. Een nieuwe les zal ongeveer een week voordat het vragenuurtje van die les gepland staat online komen, zodat je genoeg tijd hebt om deze rustig te bekijken. Op vrijdag, tijdens het vragenuur, nemen we dan je vragen over de materie uit deze les door.
Enfin, wat hebben we tijdens deze eerste les behandeld? Met elkaar en in de opgenomen les hieronder? De volgende onderwerpen horen o.a. bij les één:
- Wholefood treatment
- Het ideale voedingspatroon
- Het concept de 'netto gezondheidswaarde' van een product
- Anti-nutriënten
- Wat is wel en geen 'mensenvoeding'
- Epigenetica
- Dagmenu maken
De opgenomen video (en slides) vind je hieronder. Kijk de opgenomen les op je gemak af, laat alle materie uit deze les goed bezinken en dan komen we a.s. vrijdag, op 14 februari a.s. om 13.30 bij elkaar voor het eerste vragenuurtje. De link hiervoor ontvang je een dag of wat van te voren in een aparte email.
Studeer ze alvast, we zien elkaar dan!
Video van les 1
Hieronder vind je jouw opgenomen video van les 1. We hebben online met elkaar al het één en ander behandeld, maar om zeker te weten dat je niets mist zijn we bij het begin van de les begonnen met opnemen. Zo kun je het op je gemakje nog eens terugkijken.
Veel kijkplezier en tot volgende week bij het vragenuurtje!
Vragenuurtje van les 1
Huiswerk voor de volgende les
1. Syllabus
Het doorlezen van je syllabus zal van nu af aan standaard bij het huiswerk horen. We geven onder dit kopje aan welke pagina's handig zijn om voor de les even extra goed door te nemen, maar in principe is het de bedoeling dat je zelf de syllabus doorwerkt zodat je voor je examen alle pagina's hebt doorgenomen. Houd dit dus zelf in de gaten en maak een goede indeling voor zelfstudie, dat je niet verrast wordt en bijvoorbeeld vlak voor het examen nog honderd pagina's moet doorlezen.
Voor de komende les is het handig om de pagina's 1 t/m 35 van de syllabus goed door te nemen (maar meer mag dus uiteraard altijd).
2. Voorlopig afmaken van je dagmenu
Tijdens deze les hebben we de spits afgebeten en zijn we begonnen aan de doorlopende opdracht: het maken van een dagmenu. De bedoeling is dat je voor de volgende les een dagmenu opstelt voor een 8-jarig kind met de informatie over wat wel of geen gezonde voeding is uit deze les.
Maak deze dus naar jouw beste kennis voor de volgende les af, bijna zoals je deze aan jouw cliënt(je) zou geven. Dus alle inhoud compleet; de gerechten (mèt bereiding en receptuur - je zult versteld staan over hoeveel mensen zaken die voor jou compleet vanzelfsprekend zijn niet snappen, dus iedere stap moet je uitschrijven) en eventuele tips, aanwijzingen en/of boodschappenlijstjes.
De definitieve opmaak; met kleurtjes en eventuele gezellige kinderfiguurtjes hoeft nog niet, dat komt waneer je de definitieve versie van dit menu gaat maken.
Dit betekent overigens niet dat je dagmenu de volgende les meteen beoordeeld wordt en je voor deze oefening meteen gezakt of geslaagd bent, nee: we willen dat je nu een beginnetje maakt, zodat je dit menu met de kennis die je tot je gaat nemen in de volgende lessen steeds beter gaat maken. Het is daarom een lopende opdracht. Pas in een van de latere lessen zullen we deze definitief afronden (en beoordelen).
3. Optioneel: Scan je omgeving alvast voor een coachingsopdracht
Een van de praktijkopdrachten die bij deze opleiding kunt doen, is het oefenen met een real life casus door middel van coaching te doen. Hiermee leer je de theorie toe te passen in de praktijk.
Het is een oefening, dus de persoon betaalt je uiteraard niet voor je kunsten, maar het is wel een kans voor jou om meteen in praktijk te brengen wat je leert. En om daarbij alvast veel over het coachen te leren, samen met ons in een veilige oefenomgeving. En de persoon of het gezin wat je gaat vinden vult nadien een beoordelingsformulier over jouw coaching in, zodat jij weet wat je eventueel kunt aanpassen of toevoegen.
Let op: deze opdracht is optioneel. Je hoeft dit dus niet te doen, het wordt slechts aangeboden voor die studenten die weten dat ze na hun diploma meteen met hun praktijk beginnen. De enige verplichte praktijkopdracht welke je voldoende moet afsluiten is het maken van een goed dagmenu.
De huiswerkopdracht voor wanneer je mee wilt doen aan deze praktijkopdracht is: denk alvast na over wie je zou willen benaderen voor deze oefen coach-opdracht. Speur alvast na in je netwerk. Wie in je omgeving zou jou hiermee willen helpen, maar ook: wie kan jouw hulp goed gebruiken? Het mag niet je eigen kind of kinderen zijn, want je moet in coaching ook naast het kind de ouders te woord kunnen staan. Zij moeten later de beoordeling invullen.
Let op: je hoeft de persoon nog niet te benaderen, maar alvast polsen maakt het wellicht wel makkelijker om deze persoon na de volgende les te kunnen vastleggen. Dan ga je namelijk echt met hen aan de slag.
Deze opdracht is GEEN onderdeel van je afstuderen.
Oefen je kennis!
Heb je de pagina's uit de syllabus gelezen? Met deze vragen kun je testen of je alles goed onder de knie hebt.
Maak eerst de vragen (of een gedeelte) en kijk dan zelf in de syllabus na of je de juiste antwoorden hebt gegeven. Dit is goed voor het deep-learning-proces!
